Taip pat galite skaityti Ūkio ministerijos tinklalapyje: http://bit.ly/2q2ah4f

Šiandien, balandžio 28 d., įvyko ūkio ministro, verslumo programos „Futurepreneurs“ globėjo, susitikimas su programos mentoriais, organizatoriais ir dalyviais. Neformalaus susitikimo metu buvo aptarta startuolių ekosistema Lietuvoje: kaip galima skatinti startuolių proveržį, kaip spręsti problemas, su kuriomis susiduria šiuolaikinis pasaulis ir kaip sudaryti sąlygas kurtis tvariems, pokyčius skatinantiems, aplinkosaugos problemas sprendžiantiems verslams.

 „Plėtojame startuolių ekosistemą ir siekiame kurti kuo palankesnes sąlygas bei verslo aplinką jiems. Per pastaruosius penkerius metus įkurtų startuolių skaičius Lietuvoje išaugo tris kartus – tai džiuginantys skaičiai. Lietuvos startuolių ekosistemos plėtra įgauna pagreitį: daugėja renginių, skirtų pradedantiesiems verslininkams, vystomos startuolių akseleratorių, inkubatorių programos, sparčiau formuojasi komandos, kurios sukuria realius produktus ir gali pretenduoti į finansavimą. Siekiame daugiau dėmesio skirti verslumo ugdymui, kaip vienai svarbiausių priemonių skatinant pažangų ir tvarų mūsų ekonomikos augimą. Jaunieji verslai yra mūsų ekonomikos variklis“, – teigia programos globėjas ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Vienas iš „Futurepreneurs“ programos mentorių, „Lietuvos energija” valdybos narys Dominykas Tučkus pastebi, kad tarp programos dalyvių nemažai dėmesio sulaukė cleantech (švariųjų technologijų) sritis. „Džiugu, kad jaunimas perspektyviai žvelgia į  švariųjų technologijų ir išmanios energetikos sprendimų vystymą bei geba pasiūlyti įdomių verslo idėjų. Tikiuosi, kad jau visai netrukus išgirsime apie rinkai siūlomą naują cleantech paslaugą ar produktą, sukurtą būtent šioje programoje dalyvaujančių ambicingų jaunuolių rankomis.  Juk ne kas kita, o būtent tokie sprendimai ir lems technologinį proveržį energetikoje“, – sakė „Lietuvos energija” valdybos narys Dominykas Tučkus.

„Jaunimas turi inovatyvių idėjų, tačiau jiems dažnai trūksta patarimo ar žinių, kaip jas paversti realybe. Mūsų įgyvendinama programa yra puiki vieta tiek išgryninti galvoje brandinamas idėjas, tiek pasisemti žinių iš savo srities profesionalų ir sužinoti, kokiu keliu reikia eiti norint idėjas paversti realybe. Matome, kad dalyviai programos metu sustiprėjo, pradėjo savo iniciatyvas vertinti kritiškai. Norime paskatinti jaunuolių aktyvumą ir pozityvumą, padrąsinti juos konsultuotis ir semtis idėjų bei įkvėpimo iš „Futurepreneurs“ programoje dalyvaujančių mentorių. Dalyvavimas tokiose programose jaunuoliams atveria galimybių ribas, tačiau, kiek žinių ir patirties jie pasisems iš programos, priklauso nuo jų pačių. Su nekantrumu laukiame programos finišo ir daugiau nei 20 komandų idėjų pristatymo, tikimės ir naujų startuolių“, – priduria Laima Kaušpadienė, programą įgyvendinančio Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė.

„Šios programos metu išmokome, kaip kuriamas verslas žingsnis po žingsnio, sužinojome, jog verslo kūrimas sudėtingas ir ilgas procesas. Kartu su kitais komandos nariais jaučiamės padarę pažangą vystydami skaitmeninių čekių, pakeisiančių popierinius, mobiliosios aplikacijos idėją, o taip pat sieksime, kad su laiku ji virstų praktiškai naudojama platforma. Šią programą tikrai rekomenduočiau savo draugams kitąmet“, – pastabėjimais dalijasi Aistė Kacevičiūtė, viena iš programos dalyvių.

Jau netrukus – gegužės 3 d. – įvyks baigiamasis „Futurepreneurs“ programos renginys, kurio metu jaunuoliai pristatys savo inovatyvius verslus ir pasaulį galinčias keisti idėjas. Jaunuoliai varžosi penkiose kategorijose: informacinės ir komunikacijos, finansų, švariosios technologijos, gynyba ir saugumas, transportas ir logistika. Geriausi kiekvienos kategorijos nugalėtojai gaus ir įsteigtus prizus. Finansinių technologijų kategoriją globojanti bendrovė „Tieto Lietuva“ įsteigė 1000 eurų piniginį prizą geriausiai idėjai finansinių technologijų srityje. „Lietuvos energija“ švariųjų technologijų kategorijos nugalėtojus apdovanos 1000 eurų prizu. Saugumo ir gynybos kategorijos globėjai – Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija – taip pat nugalėtojui įsteigė 1000 eurų prizą. Transporto įmonė „AsstrA“ geriausių idėjų transporto ir logistikos srityje autorius kvies dalyvauti tarptautiniuose mokymuose. Geriausio prototipo laukia 3 mėn. narystė VGTU LinkMenų fabrike. Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas vienai nugalėtojų komandai suteiks 6 mėn. narystę naujoje bendradarbiavimo (angl. co-working) erdvėje.