„Futurepreneurs“ organizatoriai tikisi bent vieno startuolio – rašo „Verslo žinios”
Darius Verseckas
„Verslo žinios”
Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas pradėjo verslumo skatinimo programą „Futurepreneurs“. Joje surinko per 200 dalyvių, iš kurių per 3 mėnesius tikisi išauginti bent vieną startuolį.
„Matome problemą, kad tvari plėtra yra visiškai pakibusi ant klaustuko: daug kas net nežino, kas tai yra, – mano Julija Maslinskaitė, už programą atsakinga Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko projektų vadovė. – Į tvarią plėtrą nusprendėme pažiūrėti labai plačiai ir neapsiriboti tik, pavyzdžiui, klimato kaita. Taip sukūrėme programą, kurioje apie tokį verslą kalbame nuo pat pradžių: kas tai yra, kaip jį sukurti, kokias problemas galima spręsti.“
Programa šiek tiek primena seniau įkurtą verslumo skatinimo iniciatyvą „Demola“, kurioje jauni ir nebūtinai tarpusavyje pažįstami žmonės buriasi į komandas tam, kad išspręstų bendrovių nurodytas konkrečias problemas. Tai tampa tarsi projektiniu mokymusi. Tačiau „Futurpreneurs“ siekia, kad dalyviai pateiktų ne sprendimą kitoms įmonėms, o programos pabaigoje patys įkurtų savo bendroves.
Visi dalyviai pradeda įgyvendinti 5 kategorijoms priskiriamus projektus: finansinių, švariųjų, informacinių ir komunikacinių technologijų, transporto, logistikos, gynybos ir saugumo. Teigiama, kad daugiausiai dėmesio sulaukė informacinių ir komunikacinių technologijų kategorija, į kurią pasuko apie pusę dalyvių.
Ves iki įmonės įkūrimo
„Programos dalyviai savo kailiu patirs, ką reiškia kurti ateities verslą skirtingose srityse, – teigia Laima Kaušpadienė, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė. – Siekiant palengvinti konkrečių verslo idėjų generavimo procesą, dalyviams bus pateiktos problemos, su kuriomis susiduria šiandienos verslas ar gyventojai. Jaunuoliai turės ieškoti inovatyvių būdų šias problemas spręsti.“
Tiesa, dalyviams nebūtina rinktis pateiktas problemas. Jie programoje gali pamėginti paversti verslu ir savo sugeneruotas idėjas.
„Iš pradžių bus sugalvojami projektai ir aptariami ištekliai jiems įgyvendinti. Kas antrą savaitę bus po vieną pusės darbo dienos užsiėmimą apie tai, kokios būtų projekto išlaidos, pajamos, su kokiais partneriais reikėtų bendrauti ir panašiai. Paskutinė paskaita bus pasiruošimas pristatyti savo idėją investuotojams“, – apie programos turinį kalba p. Maslinskaitė.
Per paskaitas pateikiamos ir užduotys, kurias atliekant galima konsultuotis su programoje dalyvaujančiais mentoriais. Jais tapo IT įmones vienijančios asociacijos „Infobalt“ prezidentas ir UAB „Tieto Lietuva“ generalinis direktorius Tomas Vitkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Kęstutis Šetkus, duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ padalinio Kaune vadovas Dainius Aksinavičius ir kiti vadovai bei specialistai.
„Jiems bus prieinamas visas 24 mentorių tinklas ir jie patys galės rinktis, į ką nori kreiptis. Gal pradžiai bus kreipiamasi į tuos žmones, kurie gali kalbėti plačiai apie startuolius, o įsigilinus – į konkrečių sričių ekspertus, pavyzdžiui, logistikos, jeigu su ja susijęs projektas“, – VŽ sako programos vadovė.
Daugiau skaitykite portale „Verslo žinios”: http://bit.ly/2mfiRbf
Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.